Funderingspalen afbranden voor PALLAS-reactorproject

Sinds medio oktober 2024 is ons bedrijf betrokken bij het afbranden van de funderingspalen voor de PALLAS-reactor. Deze nieuwe medische isotopenreactor in Petten zal de verouderde Hoge Flux Reactor (HFR) vervangen en speelt een cruciale rol in de toekomstige productie van isotopen voor nucleaire geneeskunde en onderzoek.

 

In totaal worden 380 funderingspalen op hoogte afgebrand in de bouwput van de reactor, die een afmeting heeft van 50 bij 50 meter en een diepte van 18,5 meter. Dit proces bereidt de palen voor op verdere betonvulling, een essentiële stap voordat de bouw van de reactor daadwerkelijk kan beginnen.

 

Het afbranden van de funderingspalen is een kritische fase in de ontwikkeling van de PALLAS-reactor, een project dat uiteindelijk miljoenen patiënten wereldwijd zal ondersteunen door de productie van medische isotopen voor diagnostiek en therapie.

 

Category
Infra, Laswerken
Tags
Funderingspalen, Pallas